יום שלישי, 6 בינואר 2015

החיפוש הלוקאלי ממעוף היונה של גוגל

דמיינו את הרגע שבו אתם בדרך למסעדה ושכחתם את המיקום שלה. אתם מחפשים אותה בטלפון החכם, ובתוצאות אתם לא מגלים רק את הכתובת אלא גם הפנייה ישירה כיצד להגיע אליהם מהמקום בו אתם נמצאים. גוגל מנסה כמה שיותר לקדם את השלב הזה בדיוק: לא רק לתת תוצאות רלוונטיות לשאילתת החיפוש, אלא תוצאות מותאמות למצב בזמן אמת למיקום ולדרך של המחפש.

מספר הצרכנים שמחזיקים במכשיר נייד הולך ועולה, ולצדם הטכניקות והיכולות הנדרשות מאנשי הקידום כדי להגיע אליהם. אחד הטרנדים בתקופה האחרונה הוא החיפוש הלוקאלי, חיפוש שממקסם את התוצאות בדיוק לפי המיקום של המשתמש. כעת הטלפון החכם לא רק מספק מידע כללי, אלא גם מתאים את עצמו למיקום ולהעדפות המשתמש.

"היונה" מעלה את התוצאות האורגניות


יוני 2014 היה רגע המפנה של החיפוש הלוקאלי. גוגל הוציאה את עדכון ה"יונה" (Pigeon) - אלגוריתם שנועד להציג תוצאות מבוססות מיקום מדויקות ורלוונטיות יותר עבור הגולשים. המטרה של גוגל היתה לשפר את תוצאות הפרמטרים של מרחק ומיקום בתוצאות מנוע החיפוש.

לפי מסמך של חברת הדיגיטל rio seo, חברות שהטמיעו שיטות לקידום לוקאלי אחרי כניסת אלגוריתם Pigeon, השיגו עלייה ממוצעת של 13% בתעבורה האורגנית לאתריהם בתוך ארבעה חודשים.

כשיצא העדכון היו כמה סקטורים שהרוויחו מכך באופן מהיר ומובהק: אתרים של עסקי מזון, אירוח ומוסדות חינוך. לכולם חשיבות למציאת המיקום שלהם על המפה מחוץ למרחב המקוון.

גוגל מנסה כל הזמן להציג לגולש את התוצאות הרלוונטיות ביותר, כשכעת היא לא מסתפקת רק בתוכן, אלא גם בהתאמה למכשיר בו הוא גולש וגם כמובן למיקום שלו. כדי להצליח בכך, יש כמה פרמטרים שבעלי עסקים יכולים לבצע כדי למקסם את התועלת מהחיפוש הלוקאלי.

אחד מהם הוא שימוש נכון באפשרויות המיקום ויצירת הקשר עם העסק. כדי לעשות זאת צריך לכלול את הכתובת המדויקת של העסק באתר, שם העסק, ומספר טלפון עם פונקציית החיוג ישירות מהטלפון הנייד. כדאי להירשם ולהשתמש באפשרויות של "גוגל לעסק שלי" כדי להשיג את התוצאות הרצויות.

מלבד המיקום והוראות ההגעה, המידע על אופי העסק תורם גם הוא לקידום בחיפוש הלוקאלי. הנה כמה משתנים שאפשר לפרסם על העסק ותורמים לחיפוש: שעות פעילות, אירועים מקומיים כמו הרצאות או הטבות בימי חג, הרשמה לניוזלטר וכדומה.

אופטימיזציה מחיוג ועד תיוג תמונה


החשיבות של חיוג ישירות מתוצאת החיפוש עולה. לפי מחקרים בענף, היא שנייה בחשיבותה עבור הגולשים המגיעים לעמודי נחיתה דרך המובייל. כדי להפעיל את הפונקציה יש להשתמש בקוד ה-html עם הפקודה href=tel:*phone-number.

מה עוד תורם לדירוג מוצלח יותר בחיפוש הלוקאלי? שלא במפתיע, הוראות הגעה ברכב. גוגל מעודדת את העסקים להשתמש בכל הכלים של החברה כדי להעלות את מיקומם, וכעת מדובר על שילוב הוראות ההגעה לעסק עם המפות של גוגל.

הטמעה של הוראות הגעה לעסק בעזרת המפות גוגל מאפשרת לגולשים למצוא את המקום בחיפוש מקדים וגם כשהם נמצאים ממש בדרך למקום. מפאת אופיו, מדובר ביישום חשוב במיוחד עבור משתמשי המובייל. אפשר לבצע הטמעה של המפה בעזרת אתר המפתחים של גוגל.

זה אולי מובן מאליו, הטמעה של כלים של גוגל לעמודי האתר מוסיפה לקידום שלו. לכן, הטמעה של אנליטיקס, כלי ה-Webmaster, וגוגל מפות עוזרים לקלוט ולספק נתונים על הגולשים והיכן הם נמצאים, באיזה מכשיר הם גולשים ושאר מידע שימושי שעוזר לבצע את האופטימזציה עבורם.

טיפ נוסף לקידום לוקאלי הוא ביצוע אופטימיזציה באמצעות תמונות. לתמונות הקשורות למיקום מסוים הוסיפו תיאורים בכותרת וגם ב-Alt text הכוללים את שם העסק והמיקום שלו.

למדוד את התוצאות הלוקאליות


אחרי שביצענו את האופטימזציה לחיפוש הלוקאלי, נרצה לבדוק ולראות האם אנו רואים מכך את התוצאות המבוקשות. לשם כך אפשר להיעזר בגוגל אנליטיקס שהוזכר כאן קודם ולבחון את ביצועי האתר כשהגולשים מגיעים בעיקר במובייל. ניתן גם להשתמש במדדים נוספים כמו ניטור שיחות בטלפון באמצעות מספר ייעודי לאתר כדי לבחון את ההמרה מחיפוש במובייל ועד ההתעניינות של הלקוח כשהוא מתקשר ועובר למדיה אחרת.

החיפוש הלוקאלי ייעשה יותר ויותר דומיננטי בתקופה הקרובה. ככל ששיטות הפרסום והקידום נעשות מדויקות ומפולחות יותר, כך הדרך להגיע אל הלקוח תיעשה מתוחכמת יותר. המפרסמים לא יצטרכו להסתפק רק בהעדפות של הגולשים, אלא יוכלו ליהנות ממיקומים מדויקים ומיכולת להציע עזרה בזמן אמת לגולש המחפש את שירותי העסק.

המאמר נכתב ע"י יובל מזור בשיתוף בונסייט בניית אתרי וורדפרס

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה