שיווק בפייסבוק

רשתות חברתיות מזמן הפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו, מהרגע שפייסבוק הכה בישראל אין כמעט אנשים שאין להם פרופיל באתר. הפלטפורמה המבטיחה שנוצרה בכדי שנוכל לנהל אינטרקציות עם החברים שלנו באתר הרימה את הכפפה בעולם השיווק ברשתות חברתיות ומספקת מגוון כלים אדיר לשיווק בפייסבוק.

עמוד מעריצים 


שיווק בפייסבוק נעשה בצורה שיטתית ונכונה תוך שימוש בכל הכלים שהרשת החברתית מציעה לנו, אחד מהכלים האלה הוא עמוד מעריצים, עמוד מעריצים יכול להווה עמוד תווך חשוב על גבי האינטרנט ואף להגיע למקומות גבוהים בתוצאות החיפוש, סביר להניח שאם נקיש את שמנו כפי שכתוב בפייסבוק הפרופיל שלנו יעלה ראשון. 

עמוד מעריצים מאפשר לנו לפתוח עמוד ייעודי לעסק שלנו, ולהעלות את החשיפה לחברה שלנו , מוצר או שירות שאנו מספקים, שימוש נכון בעמוד מעריצים וקמפיין ממומן של פייסבוק יכול להניב תוצאות יפות המתורגמות בעיקר כתנועה לאתר שלנו, במידה ויצרנו עמוד שיווקי נכון נוכל להניע את הגולש להכנס לאתר.

קבוצה


פייסבוק מאפשרים לנו לפתוח קבוצה, קבוצה אישית שנועדה למגוון מטרות, פתיחת קבוצה לעסק שלנו מהווה חלק חשוב בשיווק בפייסבוק, ברגע שיש לנו קבוצה עם כמות משמעותית של אנשים שנהנים מהתוכן ומהשירותים שלנו אנו יכולים להעביר מסרים בצורה גורפת לכל חברי הקבוצה.

לספר על מוצר חדש, או שירות חדש שאנו משיקים, פרסום קמפיינים ממוקדים. ניתן לראות לדוגמא את הקבוצה של ג'ון ברייס לקורס קידום אתרים : "https://www.facebook.com/groups/400177146693472/". קבוצה זו היא קבוצה מאוד גדולה של בוגרי קורס קידום אתרים.

הקיר המרכזי


ממשק המשתמש של פייסבוק בנוי בצורה חכמה המסייעת לנו להעביר מסרים בקשת רחבה יותר של משתמשים, לכל פרופיל יש קיר שניתן לפרסם בו אייטמים, קישורים, הודעות שכל החברים של אותו משתמש רואים ונחשפים, בעמוד המרכזי של פייסבוק יש קיר המשותף לך ולכל החברים שלך, כאשר חברים שלך משתפים דבר מה הוא מופיע על הקיר המרכזי. 

משמע אם נפרסם את עמוד העסק שלנו בפייסבוק בצורה נכונה, הדבר יופיע על הקיר המרכזי ועל הקיר של הפרופיל שפרסמנו, וכך נוצרת קשת רחבה יותר של משתמשים המגיעים לעמוד שלנו, במידה והעמוד בנוי נכון ומניע לפעולה יחס ההמרה בין הפונים לרוכשים יגדל. 

תמונה להמחשה של הקיר המרכזי: 


קמפיין ממומן - PPC  - פייסבוק


המודל המנצח של גוגל מודל ה-PPC הוא אחד המודלים העסקיים הרווחיים ביותר שיש לפרסום, בניגוד לשיטות הפרסום הקונבנציונליות של באנרים באלפי שקלים, פרסומות ברדיו ובשלטי חוצות, פרסומות בטלויזיה שבהם אנו למעשה "זורקים בוץ על הקיר" , מודל ה-PPC מוכיח שיחס ההמרה שלו היא מהגבוהים שיש, מכיוון שהוא מכוון לגולש אשר מחפש אותו ולא מופיע סתם על הקיר.

פייסבוק השאילו את המודל בצורה מעט שונה (שם יש חלק של מודעות ממומנות, והאייטמים מופיעים לאו דווקא במקום רלוונטי כמו גוגל.  אך גם הם נותנים לנו מקום לפרסם את העמוד פייסבוק שלנו או את הקבוצה בצורה ממומנת של לשלם על כל קליק תעריף שנקבע מראש.

ככה אנו למעשה משלמים על הכניסות שלנו לעמוד לפייסבוק. השיטה הזו אינה מניבה את אותם תוצאות כי פייסבוק רשת חברתית וגוגל מנוע חיפוש ממוקד, אך שיטה זו בשילוב עם עמוד נחיתה נכון יכולים להניב חשיפה גבוהה לאתר וכניסות שיכולות להפוך למכירות ממשיות. 

המלצות אמיתיות של חברים


היתרון המובהק לשיווק בפייסבוק על שאר הרשתות החברתיות הוא שפייסבוק מהווה מקום מפגש בין יותר מ 350 מיליון איש, עם אחוז חשיפה גבוהה יותר משל כל אתר אחר (מפאת הזמן ששוהים באתר) ומכוון להיות אחת הזירות הפוטנציאליות ביותר לשיווק ברשת חברתית.

מגוון הכלים העצום שפייסבוק מציעים והבמה ההרחבה כל כך הם יתרון שאין רשת חברתית אחרת המשתווה לו, כלים לניתוח התוצאות, מספור של כניסות ומגוון כלים שנבנו בצטרה לסייע לנו לנתח כמה שיותר נתונים מהכניסות שלנו לעמודים. פייסבוק מפתחים כל הזמן כלים חדשים ודרכים חדשות לשפר את חוויית המשתמש.

היתרון השני המובהק שיש לפייסבוק הוא מטרתו העיקרית של האתר, אינטרקציה בין אנשים. כולנו נרצה לשמוע על מוצר איכותי וטוב אם חבר שלנו ממליץ עליו, ללכת למסעדה מסוימת או בר, או אפילו לרכוש שירותים של טכנאי מחשבים אנו נהיה יותר פתוחים לקבל עצה של חבר טוב מאשר באנר באתר וואלה. 

המלצה אמיתית מפי חבר זו שיטת השיווק האיכותית ביותר, כאשר המוצר שלנו איכותי והשירות שלנו איכותי, כל לקוח שעבר חוויית קנייה איכותית ירצה להמליץ עלינו לחבריו או להצטרף לקבוצה שלנו. ובכך להגדיל את החשיפה של האתר שלנו.