יום ראשון, 14 בפברואר 2010

גוגל באז הדור הבא של הרשתות החברתיות

רק בשבוע שעבר השיקה גוגל את הרשת החברתית החדשה שלה , Google buzz , הרשת החברתית הזו נועדה להוות תחרות ישירה לפייסבוק וטוויטר בכל הזירה של רשתות חברתיות על אף שנראה כעת שלפייסבוק יש יתרון משמעותי על גוגל מפאת הזמן שהרשת קיימת, נראה שגוגל לא נשארת מאחור.

פרמטרים מגניבים וחדשים

ניתן לראות את הפוטנציאל האדיר שיש לרשת החברתית של גוגל, בכל הנושא השיווקי והפרסומי. אותם עקרונות של טוויטר מיושמים ברשת של גוגל והמון פרמטרים וגאדג'טים של פייסבוק מיושמים ברשת זו גם כן, אך הפרט הכי חשוב , קידום אתרים.

דגש על מהירות -  רצף כרונולוגי

הרשת החברתית הזו תהווה אבן יסוד חשובה ועיקרית בגוגל חיפוש בזמן אמת, והקישורים מרשת זו יקבלו משקל מהותי בדירוג האתר. ניתן לראות את זה על פני השתלשלות אירועים וחשיפות מצד גוגל בשנים האחרונו.

לפני יותר משנתיים מאט קאטס מצהיר שפרמטר המהירות מתחיל לקבל חשיבות מסוימת בכל נושא קידום האתרים. זמן קצר לאחר מכן גוגל משיקה את Google speed כלי המאפשר לנו לראות את זמן טעינת האתר שלנו.

זמן מה לאחר מכן נכנס בתוך כלי הניהול של גוגל , אופציה לבדוק ולמדוד את זמן טעינת העמוד שלנו בכדי לשפר ביצועים. עד לנקודת זמן זו לא נעשתה הצהרה רישמית שהפרמטר נחשב בקידום האתר.
ניתן לראות את זה קורה כאשר אתרים דומים לחלוטין בכל הפרמטרים שלהם כולל באיכות פרופיל הקישורים, סביר שאז , שהאתר נטען מהר יותר הוא זה שיתפוס את המיקום הגבוה יותר מבין השניים. יחי ההבדל הקטן

התחיל להיעשות השינוי "קפאין" והטמעת האלגוריתם במערכת, חשיבות רבה שמו על נושא המהירות, ושהאלגוריתם הזה נועד בכדי לשפר את המהירות החיפושים, ודגש על העלאת גורם הרלוונטיות על פי חיתוכים חדשים.

כמעט מייד לאחר מכן בתחילת דצמבר גוגל השיקה באירוע ענק את גוגל חיפוש בזמן אמת, חיפוש המציג חלון שבו יש עדכונים בזמן אמת על התחום שאותו חיפשנו מדיבורים אמיתיים בזמן אמת ברשתות החברתיות של היום. כרגע (טוויטר) .

השקת הרשת החברתית Google buzz

והנה בפבואר של השנה הזו , גוגל השיקה באירוע חגיגי את הרשת החברתית גוגל באז, שאמורה להוות תחרות ישירה לפייסבוק ולטוויטר. למעשה התמונה התבהרה כעת, כל השינויים שראינו לאורך כל השנתיים האחרונות הביאו אותנו לרגע הזה. להטמעת הרשת החברתית הזו כאבן דרך בדירוגים של גוגל ובבאז הויראלי.

גוגל לא פוסחת על אף תחום, זיהתה את הפוטנציאל האדיר שיש ברשתות חברתיות ככלי לפרסום וממון. (פייסבוק מהווה את ההצלחה הכי גדולה בשוק זה כיום), והחליטה לקחת חלק פעיל ואדיר בתחום זה. לאחר שפייסבוק הצהירה שהיא משיקה את מערכת הדואר שאמורה לחסל את ג'ימייל , גוגל לא פראיירים, והשיקו את הרשת החברתית שאמורה לחסל את פייסבוק.

כמובן לא נעשו הצהרות רישמיות על מדיניות חיסולים בין ענקיות האינטרנט, אך לאור הגודל והעוצמה של גוגל, איני מאמין שתהיה כאן תחרות הוגנת. רק הזמן יגיד האם הרשת החברתית הזו תענה לציפיות שלנו כמקדמי אתרים. הרושם שנעשה הוא שכן, הפיצ'רים השונים שגוגל מציעה מכוונים היטב לדירוגים שלה במנוע החיפוש של גוגל , ומונעים היטב מ SEO ומיצירת באז ויראלי איכותי לפרסום (כשמה כן היא google buzz) .

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה