יום רביעי, 3 ביולי 2013

חשיבות התוכן האיכותי בעידן הפוסט פינגווין

לפני כמה ימים פורסם מחקר אותו ערך האתר searchmetrics במטרה לגלות מהם גורמי הדירוג המשפיעים ביותר על התוצאות האורגניות בגוגל בשנת 2013. המחקר התבסס על ניתוח של לא פחות מ - 30,000 עמודי תוצאות (SERP) בגוגל.קום והתוצאות שלו בהחלט מעניינות. בין היתר, המחקר מראה על עליה בחשיבות התוכן באתר מבחינת אורך הטקסט ,השימוש במילות מפתח בתוך קישורים פנימיים בתוכן ושימוש במדיה כגון קטעי וידאו ותמונות.


בנוסף לכך ובניגוד למה שרבים חושבים, המחקר הראה שמספר הקישורים חשוב יותר מאי פעם, עם זאת, אתרים שקיבלו קישורים מאתרים אחרים שהנראות שלהם בתוצאות החיפוש היא גבוהה, זכו בעצמם לדירוגים גבוהים יותר. לעומת זאת, אתרים שרוב הקישורים אליהם היו בעלי צפיפות מרובה של מילות מפתח בטקסט הקישור או שלא היו להם כמעט קישורי nofollow בפרופיל הקישורים, הראו התאמה נמוכה יותר (קורלציה) עם דירוגים גבוהים. במילים אחרות, חשוב שגם האתר ממנו מקבלים קישור יהיה אתר בעל תוכן איכותי שמושך אליו תנועה.

מה כל זה אומר בשטח ?


עם כל הכבוד למחקרים ולתוצאות, מרבית מקדמי האתרים רוצים להבין מה עליהם לעשות מעתה והלאה. בראש ובראשונה, מומלץ להקפיד הקפדה יתרה על התוכן באתר שלכם, גם אם מדובר באתר לווין או אתר צדדי. הסיבה לכך היא שגם אם גוגל ישראל אינו טוב כמו גוגל.קום בניתוח של טקסט ושפה טבעית בגלל מורכבותה של השפה העברית, הרי שאתרים שהטקסט שלהם קריא, מעניין ונטול שגיאות כתיב, עשויים למשוך אליהם גולשים וקישורים טבעיים. כמובן שהדבר נכון שבעתיים כאשר מדובר באתר הראשי אותו אתם מקדמים או האתר הייצוגי שלכם.

שנית, חשוב מאוד להקפיד שגם הקישורים אותם אתם יוצרים יגיעו מבית טוב. קישורים שהמקור שלהם הוא מפוטרים לכל אורך האתר, חתימות בפורומים ואתרי סימניות כבר אינם אפקטיביים כמו פעם מהסיבה הפשוטה שההקשר הנושאי שלהם אינו ברור. במקום זאת, העדיפו לקבל קישורים מאתרים ייחודים בעלי תוכן איכותי גם כן. הכוונה באתרים ייחודים היא אתרים שצריך להתאמץ קצת כדי להגיע אליהם ובכלל זאת, בלוגים ואתרים מקצועיים שניתן לשתף איתם פעולה או לכתוב בהם פוסטים אורחים. כמו כן, אל תנסו "לדחוף" מילות מפתח בכוח, אלא גוונו בביטויים בהם אתם משתמשים, גם אם לא מדובר בביטוי המדויק אותו אתם רוצים לקדם בעמוד היעד.

לסיום, אתרי מאמרים קלאסיים אמנם איבדו מכוחם, אין על מנת ליצור פרופיל קישורים טבעי ככל האפשר, רצוי שלא לפסול אותם על הסף, אלא  פשוט לחפש את האיכותיים ביותר מביניהם. על מנת למצוא אתרים איכותיים בנישה שלכם, מומלץ לבדוק מספר מאמרים ולראות כי הם כתובים בצורה סבירה. רצוי להיזהר מאתרים המאשרים תוכן באופן אוטומטי מכיוון שהם מהווים מצע נוח למאמרים משוכתבים באופן חצי אוטומטי (ספינינג) או מאמרים שתורגמו באמצעות תרגום מכונה.

מאמר זה נכתב כמאמר אורח לבלוג - רוצים לדעת עוד ?

אתם מוזמנים להיכנס לאתר של Web Wiz, חברה המתמחה בכתיבת תכנים בדגש על התאמת התכנים לקוראים ומנועי חיפוש כאחד.

4 תגובות:

 1. אין ספק שתוכן איכותי הוא גורם משפיע כיום.
  ובכלל הנראות היא שצריך להשקיע פחות בקישורים המדוייקים ויותר ליצור באזז אינטרנטי ומיתוג לאתר מאשר קודם, התוכן חשוב מאוד בדגש עלה איכות אתרים עם תכני זבל קצת ירדו וכך גוגל השיגה את המטרה שלה

  השבמחק
 2. אין ספק שכתיבת תוכן יכולה לשפר את נראות האתר אך ללא קישורים (גם לא כל כך טבעיים) לא תוכל להופיע במילות המפתח העיקריות. ככלל אצבע ככל שיותר קשה להשיג את הקישור, כך התרומה שלו גדולה יותר.

  לפי דעתי, אתרי מאמרים/תגיות/Web 2.0 איבדו בצורה משמעותית מכוחם ורוב האתרים שמתבססים עליהם נעלמים לאט לאט או לא שומרים על יציבות כלשהי (שחשובה מאוד ברגע שמקדמים לקוחות) ולכן מומלץ לוותר עליהם ואם ממש מתעקשים אז להשתמש ב - 2-3 עיקריים מהם.

  השבמחק
 3. היי

  לא התכוונתי שלא צריך לבנות קישורים, אלא שצריך שהמקור ממש יוצא הקישור יהיה איכותי גם כן.

  השבמחק
 4. אני חושב שאתרי מאמרים ובלוגים איבדו מעט מכוחם אבל לא בצורה משמעותית והם עדיין ערוץ שימושי ויעיל לקידום כל עוד המאמר ומילות המפתח שבו קשורות לעמוד אליו הם מכוונים.

  כמובן שקישורים מאתרים רלוונטיים ותוכן איכותי יועילו יותר :-)

  השבמחק