יום שלישי, 25 במאי 2010

קידום אתרים - תופעת הספאם איך אנו מתמודדים איתה ?

בראשית עולם האינטרנט נברא גם הספאם,  אחת מהשיטות האגרסיביות ביותר של פרסום חומרים כאלו ואחרים, שהיו נדחפים לנו בכוח לתוך המייל. עד אשר היינו צריכים מנגנונים אשר יחסמו את הכמויות העצומות של הזבל שהיה נשטף באוטוסטרדת המידע אל התיבה שלנו.

ספאם הינו שיטה פסולה (שהיום נחשבת עבירה פלילית לכל דבר) שבה אנו שולחים את העלון שלנו \ פרסומת לכמות אדירה של משתמשים (דרך הפצה עצמית במייל) בכדי כיביכול לייצר חשיפה אדירה למוצר שלנו. מה שכן זו השיטה הכי לא יעילה לקבלת תנועה לאתר או להבאת יחסי המרה. והיום אפילו יוצרת נזק במימדים שיכול להפיל מוצר מהשוק.

מאז הספאם שרץ במיילים אותם גורמים נעשו יצירתיים, והחל להופיע ספאם בכל מיני צורות, מוטציות חדשות כמו שפעת שהופיעו אט אט ברחבי הרשת וה"ספאם" קיבל פנים מעודנות יותר, כאלו אפילו שאנו כמעט ולא מרגישים בהם, אך לצערנו התופעה קיימת ואת היקף הנזק שלה נוכל לראות עוד כמה שנים.

מעבר לספאם ברשתות חברתיות (תופעת עמודי ה LIKE עם הלשונית הנסתרת) , קיים ספאם בהיקף גדול יותר במיוחד בשוק קידום האתרים, בקידום אתרים אחד הפרמטרים החשובים ביותר הוא קישורים נכנסים, ככל שיש יותר מקורות רלוונטיים ברשת שמצביעים עליי, אני כנראה מאד רלוונטי בביטוי שבו האתרים מקשרים לאתר שלי.

הפרמטר הזה מנוצל על ידי חברות קידום אתרים, שיוצרות בלוגים, אתרים, עמודי תווך ועוד. בשביל ליצור קישורים איכותיים חוזרים, עכשיו זו לא הבעיה, זו טקטיקה נפוצה שיכולה אפילו לשרת את מנועי החיפוש ואת הגולשים. הכל תלוי בתוכן האתר \ בלוג \ עמוד תווך.

הבעיה מתחילה כאשר חברות קידום אתרים לא משקיעות בעמודים אלו או בבלוגים אלו, אין בהם ערך ממשי בשביל הגולש והן למעשה בנויות אך ורק בשביל מנוע החיפוש, והחלפות קישורים. אותן חברות יוצאות אתרים סוג ג' , שלא רק שהממשק הגרפי שלהם אינו מושקע, אלא אין בהם תוכן ממשי.

ברגע שאתרים כאלה מגיעים למקומות חזקים (וניתן לראות את זה קורה) מנוע החיפוש הופך למעט פחות רלוונטי, כי המנוע מציג תוצאות שאינן רלוונטיות. פעולה ו פוגעת ישירות באיכות מנוע החיפוש ובנו כגולשים, גוגל יוצאת במלחמה ישירה בתופעה הזו, ומבקשת לדווח על כל אתר "ספאמי" שכזה בטופס בקשה מיוחד - לדווח לגוגל על ספאם

אנו בחברת קידום אתרים יכולים לפעול בכדי לשנות את המצב, במידה ויש בידינו אתרים כאלו, אנו יכולים להזין בהם תוכן איכותי יותר, להוריד את מספר הקישורים הלא רלוונטיים, לתת לתוצאות הרלוונטיות לעלות, ולזכות במקומות האלה בשם תוכן איכותי לגולש.

חברת דוראן קידום אתרים פועלת בכדי לחסל את הספאם, ומפעילה קורס קידום אתרים במכללת ג'ון ברייס בתל אביב. בדומה לכל קורס של מכללה אנו בקורס מחנכים את הדור הבא של מקדמי האתרים להימנע מספאם ושיטות קידום פסולות. הרי גוגל מנהלת מלחמה כנגד התופעה, זה עניין של זמן עד שהאתרים שמבצעים ספאם יענשו.

כל חברה גדולה אשר מפעילה קורס קידום אתרים יכולה לתרום למאבק הזה, ככל שאנו נזבל את האינטרנט בתוכן שאינו רלוונטי, ונמשיך למצוא שיטות לעשות כן , כך גוגל יטמיעו שינויים חריפים יותר והמרווח לטעויות קטן, הבעיה בתהליך שכזה הוא שלפעמים אתרים לגיטימיים נקלעים לקו האש וחוטפים עונשים שלא כדין. 

הספאמרים יחטפו , אך הסיכוי שאתרים לגיטימיים יחטפו גם גדל...

האם יש לנו אתרים כאלה ? האם אנחנו נרצה לקבל עונש על כך ?

האם אתם חלק מהבעיה ? או חלק מהפתרון ?

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה