החלפות קישורים

בחברה שבה אני עובד, בין מגוון התפקידים שלי אני משמש גם כאחראי החלפות קישורים של אתרי הלקוחות ואתרי החברה. תפקיד זה הוא אחד מהתפקידים החשובים והקריטיים ביותר בקידום אתרים. למעשה כל תשתית הרלוונטיות שנחה על "הצבעות" מן אתרים רלוונטיים אחרים ברשת אל אתרי החברה מונחת על כתפיי.

בפועל , יש כמה דרכים עיקריות שבהם מקדם אתרים מקדם את האתר שלו, קישורים נכנסים, אופטימיזציה למבנה האתר, אופטימיזציה לתוכן האתר. בכל דרך שציינתי כאן, יש מספר פעולות שניתן לבצע ומספר גישות שניתן לנקוט בכדי לקדם את האתר. אתאר בקצרה מספר דרכים, אך במאמר זה נתרכז בהחלפת קישורים בלבד.

קישורים נכנסים


* בניית קישורים - בניית קישורים בצורה שיטתית בפורומים \ בלוגים (של אחרים) אשר רלוונטיים לאתר אותו אנו מקדמים
* החלפות קישורים - החלפות קישורים בין אתרים אחרים מאותו תחום איכותיים יותר או פחות
* קישורים אורגניים - יצירת באז ויראלי שלמעשה יגרום לאחרים לכתוב עלינו ובכך לבנות לנו קישור אורגני טבעי.
* בניית תשתית קישורים - בניית תשתית זו קשורה לאופציה הראשונה , בניית בלוגים \ פורומים ואפילו אתרים בכדי להוציא מהם קישורים לאתרים המקודמים.

תוכן האתר


* כתיבת תוכן - כתיבת תוכן איכותי לאתר על ידי בעלי האתר או אפילו אנחנו (מקדמי האתרים)
* קניית תוכן - ישנן אינספור חברות לכתיבת תוכן אשר מספקות תוכן איכותי תמורת כסף (פתרון יקר אך יעיל)
* תוכן אורגני - עשיית רעש יכולה לגרום לגורמים חיצוניים לכתוב עליכם ובכך לקשר אליכם.
* אופטימיזציה לתוכן האתר - שינוי התוכן הקיים בכדי למקד אותו על ביטויי מפתח רלוונטיים אותם אנו מקדמים

אופטימיזציה - אופטימיזציה למבנה האתר* אופטימיזציה למבנה האתר - תהליך שנעשה על התבניות השונות באתר, נועד לייעל את המערכת להיות ידידותית לקידום אתרים ומשמש גם לפתוח את כל החסמים שיש באתר למנוע החיפוש אופטימיזציה למבנה בכדי לשחרר חסמים אשר מנעו ממנוע החיפוש להגיע לכל

החלפות קישורים


אלו הם רק מספר אפשרויות מכל דרך שבה מקדם אתרים יכול לפעול בכדי לקדם את אתר החברה. חברת קידום אתרים מקצועית עובדת בשלבים , כל השלבים שנכתבו לעיל, נעשים בשלב כזה או אחר של קידום האתר. הפעולה שגוזלת הכי הרבה משאבים וזמן , היא החלפת קישורים.

הפעולה של החלפות קישורים מעידה למעשה ישירות על אופי מקדם האתר, כפי שידוע לנו קידום אתרים זהו תחום של ביחד, לא ניתן לקדם אתר ללא שיתופי פעולה, ושיתופי פעולה דורשים מאיתנו יחסי אנוש טובים, אוריאנטציה מכירתית , ויכולת לבצע משא ומתן.  אם למקדם אתרים יש בעיתיות ביכולות אלו פעולה של החלפת קישורים תיעשה לכמעט בלתי אפשרית.

החלפות קישורים - טיב שיתופי פעולה


החלפות הקישורים עצמן מבוססות על טיב הקשר שלנו עם הגורם שאיתו אנו מעוניינים להחליף קישורים. 90% מהחלפות הקישורים הן מקצועיות בלבד והתקשורת היא ישירה, אנו פונים לאתר איתו אנו מעוניינים להחליף קישורים מציעים את ההחלפה, מתמקחים מעט סוגרים את ההחלפה ונפרדים לשלום.

הגישה הישירה בהחלט עובדת, והיתרונות שלה ברורים. במידה והצד השני מבין עניין ובקיא בטיב הקישורים ההחלפה תהיה קלה וממוקדת, אך ברגע שהצד השני אינו מבין בתחום או אינו בקיא איך לאמוד מה טיב הקישור יכולים להווצר מכשולים שיכולים בקלות לטרפד את העסקה.

אנשים שאינם יודעים לאמוד את איכות הקישורים או העמודים המקשרים יכולים לפנות לפרמטרים שאינם קשורים ולהניח עליהם את המשקל, לא פעם בהחלפות קישורים דיברו איתי על "יוניקים" לאתר. הרי מספר המבקרים באתר אינו משנה לי , אלא חוזק העמוד ורלוונטיות התוכן בו, עם זאת התרכזות בפרמטרים שגויים בהחלפות קישורים הן מכשול שניתן להתגבר עליו בקלות.

לצערי זהו רק מכשול אחד שעומד בדרכנו בהחלפות קישורים, מכשולים אחרים שצצים , הם אי הבנה טכנית, אי הבנה במושגים בתחום, רצון לקבל החלפה שאינה הוגנת ואפילו מניפולציות של ממש. הרבה מאד החלפות נהרסות גם אחרי שביצענו אותם.

לא פעם בעלי אתרים מורידים קישורים , משנים אותם, מסירים  את טקסט העוגן לחלוטין. למה ? כי כך הם יקבלו קישור איכותי מכם ואתם לא תקבלו קישור מהם , קישור חד צדדי הוא משמעותית טוב יותר לבעלי האתר ולמקדמי האתרים, יש כמה חברות שאני נזהר מהן.

יצירת חברויות אמיתיות בהחלפות קישורים


אם נסתכל על זה כך , אנו יכולים להתגבר על מכשול זה בעזרת יצירת קשר אמיתי עם הצד השני, אנו למעשה משנים את הטיב הקשר , מקשר שהיה מבוסס על "תן וקח" לקשר שמבוסס על "תן ותן" . יהיה רצון להעניק לצד השני את הקישור ולקבל קישור חזרה מתוך פירגון הדדי ועזרה הדדית אחד לשני. ברגע שיצרנו חיבור אמיתי עם הצד השני כל אותם מכשולים שיכולים להופיע בהחלפה יתמוגגו.
דוגמא חיה שאוכל לתת היא נדב אלמקייס - אחד הבעלים של אתר פופיק - רשת חברתית , לאחרי שפתחתי את הקבוצה שלי בפייסבוק שנותנת טיפים חינם בקידום אתרים, פנה אליי נדב על קיר הקבוצה ומשם התחלנו לדבר על התחום.

היום אני ונדב חברים טובים, והפרגון שלנו בקישורים , מאמרים ועוד הוא אמיתי ומתוך חברות בינינו, למעשה ביצענו טרנספורמציה מהחלפות קישורים של תן וקח לתן ותן , אני מעוניין לפרגן להעניק ולתת לו מה שרק יצטרך ואני יודע שהדבר הדדי, מה שהתחיל כרצון ללמוד מעט יותר על קידום אתרים הפך במהרה לחברות של ממש.

החלפת קישורים - הכוח האמיתי בחברות


הדוגמא הזו היא רק אחת מתוך מאות, ליצור חברויות אמיתיות בתחום פותחת דלת לשיתופי פעולה רחבים שמתבססים על הרצון ההדדי לפרגן אחד לשני. אין כוח יותר חזק מזה בקידום אתרים, שיתופי הפעולה האלה הם המפתח להצלחה בתחום.

החלפת קישורים מוצלחת 


המפתח כאן הוא פירגון הדדי נטו, כלומר אם כבר פנינו לחברה עלינו להיות מוכנים לסייע לה לקבל את הקישור הכי איכותי שאנו יכולים לתת, כלומר כל עוד הביטוי אינו מהווה תחרות ישירה עם האתר של הלקוח שלנו , או לא מתחרה על אותו ביטוי בדיוק ונמצא באותו עמוד איתנו. לא פעם נתתי לאתרים מתחרים שלי קישור בביטוי משנה "זנב ארוך" שיעיל בשבילו ומחזק אותו , וקיבלתי קישור בביטוי שהייתי צריך וכל זה נעשה מתוך רצון לעזור.

ברגע שאנו מעוניינים לסייע לצד השני ואנו מראים את זה, הצד השני ישמח לעזור לנו , מכאן נפתחת דלת שאנו יכולים להעמיק איתה את הקשר שלנו עם אותו אדם, יכולים להתפתח קשרים עסקיים חזקים מאד. בכל תחום זה ידוע שקשרים עסקיים זה המפתח.