יום ראשון, 5 באפריל 2015

איך לוודא שאתרכם מוכן לעדכון מובייל של גוגל ב-21 באפריל (מדריך פרקטי)

עלו הרבה פוסטים על הנושא של התאמת אתרכם למובייל והרבה מהם היו בצמוד להצהרה של גוגל על העדכון. הפוסט הזה הולך להיות פוסט של שורה תחתונה, בלי הרבה הסטוריה ובלי הרבה רקע. ב-26 לפברואר גוגל שחררו פוסט רשמי בבלוג שלהם שמודיע שב-21 באפריל אתרים שיהיו מותאמים למובייל יקבלו עדיפות בדירוגים על אתרים שאינם מותאמים למובייל.

חשוב לזכור שהאלגוריתם שסורק את אתרי האינטרנט אחר תאימות למובייל מתייחס לכל עמוד בנפרד ולא לאתר כשלם, את ההצהרה הזו נתן גארי אילייס מגוגל בזמן מצגת בכנס SMX האחרון. משמעות הדבר היא שעמודים שאינם עברו אופטימיזציה טובה למובייל כנראה פשוט לא יופיעו בתוצאות במובייל.

"אין לי מה לדאוג מדובר רק על תוצאות המופיעות במובייל ולא אלו שמופיעות כאשר מחפשים מהמחשב"

אז זהו שלא - ההצהרה הרשמית של גוגל בנושא מתוך הפוסט המקורי שלהם היא: "Starting April 21, we will be expanding our use of mobile-friendliness as a ranking signal"

תרגום חופשי: החל מה-21 לאפריל אנחנו מרחיבים את ההתייחסות שלנו לאתרים ידידותיים למובייל כסיגנל שישפיע על דירוג האתר.

משמעות הדבר לדעתם של גדולים ממני שיש השפעה ישירה על דירוגי האתר ועל ציון האיכות גם בהופעה מחיפושים שנעשים במחשב אישי ולא דרך מובייל.

אם יש לכם אפליקציה שקשורה באופן ישיר לאתרכם, עליכם לוודא שהאפליקציה הזו מותאמת לפי ההנחיות המלאות של גוגל, ההבדל יהיה מינורי מאוד בין דירוגים של אתרים מותאמים עם אפליקציה לא מותאמת לבין אתרים מותאמים עם אפליקציה מותאמת לחלוטין.איך להכין את אתרכם לעדכון האלגוריתם בכדי למנוע מצבים לא נעימים של נפילה בדירוגים

1. וודאו שאתרכם מופיע ללא שגיאות בכלי לבדיקת תאימות למובייל של גוגל


2. אם יש לכם אפליקציה שמקשורת רשמית לאתרכם ואמורה להופיע בתוצאות החיפוש עליכם לוודא שהתאמתם הכול לפי ההנחיות של גוגל.
3. וודאו שאתרכם מותאם למובייל - עדיפות לאתרים רספונסיביים ולא לאתרים שלמים מותאמים.
4. וודאו שכל השגיאות שמופיעות לכם בכלי מנהל אתרים הקשורות לתאימות למובייל יטופלו במלואן
5. אם יש לכם אפליקציה של אנדרואיד שקשורה באופן רשמי לאתרכם בצעו את כל ההנחיות הטכניות הנדרשות להתאים אותה.
6. זכרו שהאלגוריתם פועל בזמן אמת ולכן חשוב כל הזמן לנטר ולבדוק האם מופיעות שגיאות מחדש ולתקן אותם באופן שוטף.

לסיכום חשוב מאוד שאתרכם יעמוד בקריטריונים לתאימות למובייל. במידה ואתרכם לא יהיה מותאם הדירוגים שלכם יפגעו, הייתי ממליץ לבצע זאת באופן ולהיות מוכנים לפחות 5 ימים לפני ההשקה של האלגוריתם. והכי חשוב להשאר מחוברים למקורות המידע בנושא ובמיוחד הצהרות של גוגל בכדי להתאים את אתרכם באופן מלא. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה